Opalanie natryskowe AirBrush

Co to jest opalanie natryskowe (airbrush tanning)?
Jest to zabieg polegający na uzyskaniu opalenizny (bez udziałupromieni  UV) poprzez pokrycie ciała specjalnym preparatem przy użyciu rozpylacza (airbrush). Aktywne, bezbarwne składniki preparatu DHA (rodzina cukrów) są od ponad 30 lat stosowanym i akceptowanym przez FDA środkiem stosowanym w kosmetyce , który nadaje skórze ciemniejszy koloryt. Specjalna formuła preparatu działa na aminokwasy w rogowej warstwie naskórka wywołując zmianę barwy. Jako, że jest to martwa warstwa skóry, ulega ona naturalnemu złuszczeniu co powoduje powolne zanikanie, podobnie jak naturalna opalenizna słoneczna. Preparat nie ingeruje w żywe warstwy naskórka. 
Czy metoda jest bezpieczna?
Tak, składnik aktywny DHA jest stosowany w kosmetyce od ponad 30 lat. W większości kosmetyków samo opalających znajduje się DHA. Alergicy powinni wypróbować środek na fragmencie skóry zanim poddadzą się zabiegowi.

Jak długo trwa zabieg opalania natryskowego?

Całkowity czas sesji opalania natryskowego zamyka się w około 40 minutach. 15 minut peeling ciała, 15 minut zajmuje pokrycie ciała preparatem oraz około 10 minut przeznaczone jest na wyschnięcie.

Jak należy się przygotować do zabiegu opalania natryskowego?

Przed opalaniem natryskowym należy poddać się peelingowi, wziąć prysznic. Należy się upewnić, czy na ciele nie ma olejków, balsamów, antyperspirantu, perfum czy makijażu.

 Co należy zrobić po sesji opalania natryskowego?
Ubrać się na przynajmniej 6 godzin w luźne ubranie, nie kąpać się, ograniczyć aktywność tak, aby się nie spocić. Czas ten jest niezbędny do zajścia reakcji DHA z aminokwasami naskórka. 

Jak długo widoczny jest efekt opalania natryskowego?
Opalenizna utrzymuje się typowo od 7 do 10 dni. Barwnik w preparacie daje natychmiastowy efekt zbrązowienia, kolor pogłębia się prawie dwukrotnie w ciągu pierwszych 30 minut. Dalszą dwukrotną głębię koloru uzyskuje się mniej więcej w ciągu 4 godzin. Barwnik zostaje zmyty podczas pierwszej kąpieli, a opalenizna pozostaje. 

Jak często zaleca się stosowanie zabiegu?
Zależy tylko od Ciebie. Raz w tygodniu pozwala utrzymać stałą opaleniznę. Zabieg wykonywany dwa razy w tygodniu pozwala na utrzymywanie ciemnej opalenizny. Niektórzy, lubiący intensywnie ciemny kolor opalenizny mogą wykonywać zabieg częściej.

Czy może wystąpić kolor pomarańczowy opalenizny lub smugi?

Nie. Stosowana w kosmetykach formuła oraz metoda położenia preparatu są najbardziej zaawansowane na rynku. Stosowane przeze mnie płyny pozwalają na " dostosowanie "się opalenizny do naturalnego kolorytu skóry. Płyn ten również nie pozostawia smug.Czy występują reakcje alergiczne?

W przypadku nadwrażliwej skóry, lub gdy wystąpiły kiedykolwiek reakcje alergiczne na preparaty samo opalające należy zachować ostrożność. Należy zasięgnąć konsultacji medycznej przed poddaniem się temu lub każdemu innemu zabiegowi samo opalania. Odnotowano jedynie pojedyncze przypadki reakcji alergicznych, tym niemniej w tych szczególnych przypadkach należy zachować ostrożność.

Co dzieje się z włosami?

Preparat nie jest wchłaniany przez włosy, ani nie zmienia ich barwy.

Jaki powinien być ubiór do opalania natryskowego?

Podczas opalania można użyć jednorazowej bielizny w jaką wyposażony jest gabinet kosmetyczny, lub stroju kąpielowego (typu bikini). Barwnik używany do zainicjowanie pierwszego efektu opalania jest całkowicie zmywalny z każdego rodzaju tkaniny. 


 Jak wygląda opalenizna airbrush ?
Pierwszy efekt obserwowany już po pierwszych sekundach to kolor brązowy o stosunkowo ciemnej barwie określany jako opalenizna z Jamajki. Efekt ten wywołuje barwnik, który zmywa się podczas pierwszej kąpieli. Docelową opaleniznę osiąga się do max 8 godzin i charakteryzuje się złoto-brązowym kolorem, choć dla każdej karnacji jest on nieco inny.

Czy można przedłużyć efekt opalania?
Tak. Używając regularnie preparatów nawilżających, które spowodują, że opalenizna pozostanie na dłużej. Należy jednak używać nawilżaczy dopiero nazajutrz po opalaniu. Niektóre preparaty użyte wcześniej mogą być przyczyną występowania smug.

Czy można jednego dnia opalać się w solarium i metodą natryskową?

Tak. Faktycznie wiele osób stosuje dwie metody opalania jednocześnie uważając, że daje to najlepszy efekt.

 Ile razy należy się opalać natryskowo aby osiągnąć oczekiwany kolor opalenizny?

Już po pierwszym razie uzyskuje się wyraźną opaleniznę, jednak może się zdarzyć, że aby uzyskać pożądany kolor należy skorzystać z kilku sesji. Aby utrzymać opaleniznę o stałym pożądanym kolorze zaleca się stosować opalanie co 5-7 dni. 

Po jakim czasie po opalaniu natryskowym można wziąć kąpiel?
Zalecamy aby nie był to okres krótszy niż 6 godzin, tak aby dać czas preparatowi na zadziałania. Najlepiej jednak wstrzymać się z kąpielą przez jeszcze noc. Wcześniejsza kąpiel może zmniejszyć efekt końcowy. Po porannej kąpieli zmyty zostanie barwnik inicjujący a pozostanie opalenizna.

1 komentarz: